گروه مدیریت صنعتی

گروه مدیریت صنعتی با هدف تربیت مدیران سطوح گوناگون و کارشناسان آگاه به مسائل مدیریت بخش صنایع از سال 1372، هر سال اقدام به پذیرش دانشجو رشته مدیریت صنعتی در مقطع کارشناسی در دوره‌های روزانه و شبانه نموده است. در سال 1377، با برنامه‌ریزی و کسب مجوز پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی گرایش های مدیریت تولید و مدیریت تحقیق در عملیات، آموزش اولین دوره آغاز و تاکنون همه ساله بیش از 12 دانشجو در این رشته پذیرش دارد. علاوه بر رشته مدیریت صنعتی، گروه در سال 1379 با کسب مجوز پذیرش در رشته کارشناسی ارشد مدیریت تکنولوژی و مدیریت فناوری اطلاعات پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در این دو رشته را نیز آغاز و همه ساله مبادرت به پذیرش دانشجو در این رشته ها می‌نماید.

گروه پس از طی مراحل قانونی و اخذ مجوز لازم برای دوره دکتری مدیریت صنعتی (گرایش مدیریت تولید و عملیات) برای سال 1382 اقدام به پذیرش دانشجو نموده است. همچنین دوره دکتری مدیریت تکنولوژی را یک سال بعد راه اندازی نمود.

برای گسترش دوره‌های تحصیلات تکمیلی، گروه ایجاد رشته کارشناسی ارشد مدیریت کیفیت فراگیر و دکتری مدیریت فنآوری اطلاعات را برنامه‌ریزی نموده است و به زودی پس از کسب مجوز در این دوره‌ها پذیرش دانشجو خواهد داشت.

این گروه دارای 15 نفر عضو تمام وقت است که در سه زیر گروه به شرح زیر فعالیت می نمایند (برخی از اعضاء در بیش از یک زیرگروه فعال هستند).

 

  • زیر گروه مدیریت صنعتی (تولید و پژوهش عملیاتی): آقایان دکتر کزازی، دکتر صدقیانی، دکتر میکائیلی، دکتر صوفی، دکتر فیضی، دکتر خاتمی فیروزآبادی، دکتر امیری، دکتر تقوی فرد، دکتر حنفی زاده، ایمانی پور، دکتر عظیمی و خانم دکتر الفت؛
  • زیر گروه مدیریت تکنولوژی: آقایان دکتر صدقیانی، دکتر طباطبائیان، دکتر سلامی، دکتر صوفی، دکتر کزازی و خانم دکتر الفت؛
  • زیر گروه مدیریت فناوری اطلاعات: آقایان دکتر حنفی زاده، دکتر میکائیلی، دکتر فیضی، دکتر تقوی فرد، ، دکتر تقوا.

گروه درصدد جذب نیروی انسانی و عضو هیئت علمی به ویژه در حوزه مدیریت تکنولوژی و مدیریت فناوری اطلاعات می باشد. مرحوم آقای دکتر داوود محبعلی نیز از اعضاء گروه بودند که در سال 1379 بر اثر سکته قلبی دارفانی را وداع گفتند. روحش شاد و خدایش بیامرزد.

 

رشته و گرایشهای گروه مدیریت صنعتی

کارشناسی

کارشناسی ارشد

دکتری

مدیریت صنعتی

مدیریت صنعتی

 -    تحقیق در عملیات

 -    مالی

 -    تولید

 

 مدیریت تکنولوژی

 -       نوآوری تکنولوژی

 -       استراتژیهای توسعه صنعتی

 -       انتقال تکنولوژی

 -       سیاستهای تحقیق و توسعه

 -       ارزیابی تکنولوژی

 -       پیش بینی تکنولوژی

 -       آینده نگاری و انتشار تکنولوژی

 

مدیریت فنآوری اطلاعات

 -      سیستم‌های اطلاعاتی پیشرفته

 -  مدیریت منابع اطلاعاتی

 -  نظام کیفیت فراگیر

مدیریت تکنولوژی

مدیریت فناوری اطلاعات

مدیریت  تولید و عملیات

مدیریت با گرایش تحقیق در عملیات